Lata 80-te

"HISTORIA LUDOWEGO ZESPOŁU SPORTOWEGO ŁOPUCHOWA"

Historia Klubu z Łopuchowej, sięga lat sześćdziesiątych. Oficjalnie, pierwszy klub piłkarski w Łopuchowej, powstał dokładnie w 1966 roku i nosił nazwę Ludowy Zespół Sportowy Łopuchowa.
Z opowiadań starszych piłkarzy, działaczy i kibiców wynika, że klub wielokrotnie tułał się pomiędzy dwoma klasami rozgrywkowymi: "A" klasą (w której nigdy nie odniósł znaczących sukcesów) i "B" klasą w której pozostał aż po dzień dzisiejszy.

Od sezonu pionierskiego 1966 do 1985 drużyna ze zmiennym szczęściem występuje w "C" klasie.

Pierwsze ślady aktywnego istnienia LZS-u w piłkarskim środowisku, odnotowano w 1986 roku, kiedy to klub grał w "C Klasie", w której po dramatycznej końcówce sezonu, zajmuje ostatecznie 2 miejsce w tabeli, ustępując jedynie LZS Strażak Lubzina i awansuje do "B Klasy". Autoramii tego sukcesu byli: Gołąb Piotr, Kosiński Janusz, Kaznecki Wiesław, Strzyż Marek, Idzior Leszek, Schab Władysław, Laska Grzegorz, Kulig Adam, Świętoń Krzysztof, Świętoń Wiesław, Pietruszka Zygmunt, Mosior Wacław, Opiela Eugeniusz, Proczek Adam, Proczek Ryszard, Wilczyński Jerzy, Bielański Krzysztof, Cabaj Bogdan, Zawiślak Andrzej, Nędza Stefan, Surman Zbigniew, Kędzior Janusz, Hajnas Antoni, Siwiec Michał, Lik Mieczysław, Marć Leszek oraz Kaznecki Kazimierz, Marć Edward, Kędzior Zygmunt, Jodłowski Stanisław, Ostafin Adam, Zapał Marek, Dziedzic Bolesław, Woźny Zbigniew, Rymut Zdzisław, Malinek Zdzisław.

W Kolejnym sezonie 87/88 zarząd, zawodnicy postawili sobie jeden, jedyny cel, jakim był awans do A - klasy. Udało się! Rundę jesienną sezonu wygraliśmy bezapelacyjnie, nie ponosząc żadnej porażki, uzyskując jedynie remis z LZS Dąbrowa. Klasę pokazali nasi zawodnicy przede wszystkim w meczu z największym rywalem Błękitnymi Ropczyce wygrywając go w wielkim stylu 2:0 po golach zdobytych przez Antoniego Hajnasa. Mimo słabszej postawy w rundzie wiosennej zajęliśmy pierwsze miejsce w rozgrywkach. Za nami w tabeli uplasowały się Błękitni Ropczyce oraz Kosmos Klęczany, które również awansowały do wyższej klasy rozgrywek. Najskuteczniejszymi strzelcami w drużynie byli Antoni Hajnas /26 bramek/, Leszek Marć/11 bramek.

W kolejnych latach ze zmiennym szczęściem występowaliśmy w klasach okręgowych.

W załączonej historii klubu LZS Łopuchowa przedstawiliśmy jej największe do tej pory sukcesy na szczeblach ligowych. Od tamtej pory aż do dnia dzisiejszego nie udało się ich poprawić. Awans i gra w A klasie jest uznawane za jeden z największych poczynań w historii klubu. To jest skrócona historia naszego klubu dotycząca głównie działalności w latach od chwili założenia klubu do 1988 roku. W niniejszym opracowaniu w znacznej mierze oparłem się na materiałach z Kroniki klubowej prowadzonej przez Leszka Marcia.

Wiadomości (utwórz nową)